Hyperliquid vrne največ ~5000 zadnjih sveč na interval: 1h pokriva le od 31. 3. 2026, zato 1h in 3h (preračunano iz 1h) nimata celega leta. 6h je preračunano iz 2h. Stop min(2×ATR; 1,5 %) je na nizkih okvirih skoraj vedno 2×ATR (ozek) – več prekinitev in provizij. Rezultati so zelo občutljivi na začetni datum.
Strategije z omrežij (1 leto, $100.000 vsaka, BTC perp na Hyperliquidu)
Objavljene strategije z jasnimi pravili (viri spodaj), testirane z istimi parametri kot v viru, brez optimizacije. Vse so v viru objavljene brez vzvoda in samo long, zato 1x. Provizija 0,045 % na stran + realni HL funding. Signal ob dnevnem zaprtju (00:00 UTC), izvršitev po tej ceni.
Breakout · okvir × vzvod ($100.000, BTC+ETH, ena pozicija naenkrat)
Klikni celico za krivuljo kapitala. Varianta B = pozicija kapital × vzvod; A = 1 % tveganja (vzvod ne vpliva). Pri 15x in 25x en sam stop (do 1,5 % × vzvod) izgubi 22–38 % kapitala in sproži pravilo -20 % (trajna ustavitev) – zato pogosto le 1–4 posli. Likvidacija pred stopom bi nastopila šele nad ~65x. 1h podatki šele od 31. 3. 2026; 8h je preračunano iz 4h.
Okno 25. 10. 2025 – 25. 10. 2026 · start 100 ETH = $393.330 (ETH $3.933); konec ETH $2.341. Pravila enaka: preboj 20 sveč + EMA20/EMA50, stop min(2×ATR14; 1,5 %), izhod ob zaprtju čez EMA20, pravila izgube −5 %/−10 %/−20 %, provizije 0,045 % in financiranje, BTC+ETH hkrati.
Tveganje
Vzvod
Končno ETH
Končno USD
Donos USD
Donos ETH
Max DD
Posli
Uspešnost
Likv.
Provizije
Maks. pozicija / kapital
2 %
5x
241,7 ETH
$565.662
+43,8 %
+141,7 %
25,9 %
22
22,7 %
0
$11.349
1,33×
2 %
10x
241,7 ETH
$565.662
+43,8 %
+141,7 %
25,9 %
22
22,7 %
0
$11.349
1,33×
2 %
15x
241,7 ETH
$565.662
+43,8 %
+141,7 %
25,9 %
22
22,7 %
0
$11.349
1,33×
1 %
5x
207,3 ETH
$485.187
+23,4 %
+107,3 %
13,9 %
22
22,7 %
0
$5.462
0,67×
1 %
10x
207,3 ETH
$485.187
+23,4 %
+107,3 %
13,9 %
22
22,7 %
0
$5.462
0,67×
1 %
15x
207,3 ETH
$485.187
+23,4 %
+107,3 %
13,9 %
22
22,7 %
0
$5.462
0,67×
Vzvod ne spremeni ničesar. Na dnevnih svečah je 2×ATR vedno večji od 1,5 %, zato je stop vedno 1,5 % in pozicija = tveganje / 1,5 % = 1,33× kapitala (pri 1 %: 0,67×). Omejitev marže (50 % kapitala × vzvod) bi začela omejevati šele pod ~2,7x (pri 1 %: pod ~1,3x). Likvidacija (~6,5 % premika pri 15x, ~19,6 % pri 5x) je daleč za stopom 1,5 % – brez vrzeli čez stop ni nobene. 2 % tveganja: dvakrat večja izpostavljenost → donos +43,8 % (namesto +23,3 %), a max DD 25,9 % (namesto 13,9 %) in dvojne provizije.
Samo BTC · vse analize ponovno ($100.000 na strategijo, samo BTC perp)
Enaka pravila, provizije (taker 0,045 %, grid maker 0,015 %) in financiranje kot v sekcijah ETH+BTC, a trguje se samo BTC (en instrument). "Donos BTC" = vrednost v BTC glede na število BTC ob začetku. 1h podatki šele od 31. 3. 2026, zato 1h (in 3h) v enoletnem oknu ni; skupno okno se začne 8. 4. 2026. Pri 15x–25x (varianta B) en sam stop (1,5 % × vzvod) sproži ustavitev pri −20 %, zato pogosto le 1–2 posla – rezultati so odvisni od sreče. Zaradi stopa 1,5 % so izgube pri takih poslih skoraj identične kot pri ETH. Zdrs ni upoštevan. Objavljene strategije (sekcija "Strategije z omrežij") so že bile na BTC.
Trend · 20 kovancev (1D in 12h, 3x, Hyperliquid top 20 po 24h volumnu)
Pravila enaka kot pri dnevnem trendu: preboj 20 sveč + EMA20/EMA50, stop min(2×ATR14; 1,5 %), izhod ob zaprtju čez EMA20, pravila izgube −5 %/−10 %/−20 %, provizije 0,045 % in financiranje. Klik na glavo stolpca razvrsti tabelo. LIT ima krajše okno (od 20. 2. 2026), USELESS je na voljo šele od 8. 9. 2026 – 1D ni mogoč (premalo sveč), 12h od 8. 10. 2026; v portfelju njegov delež 1D ostane v gotovini. XMR financiranje šele od 15. 1. 2026. Pri manj likvidnih kovancih (npr. USELESS, VVV, ZRO, STRK, FARTCOIN, LIT) je zdrs pri 3x poziciji $300k lahko bistveno večji – zdrs v modelu ni upoštevan. Seznam kovancev je današnji (pristranskost preživetja).
Predpostavke in opozorila
Realni podatki Hyperliquid (sveče 1D/4h, urni funding BTC/ETH). Brez izmišljenih številk.
Privzeto: 1 leto, $100.000 na strategijo (stikalo: 6 mesecev s 100 ETH). Vse strategije trgujejo v USD (USDC) maržo. Rezultat v ETH = končna USD vrednost / današnja cena ETH.
Provizije: taker 0,045 % (trend, mean reversion, carry), maker 0,015 % (grid). Funding upoštevan na perp pozicijah. Slippage ni upoštevan.
Trend 1D/4h: long ob zaprtju nad EMA50, EMA20>EMA50 in preboju 20-svečnega vrha (short zrcalno), tveganje 1 %, stop min(2×ATR14; 1,5 %), 25x, izhod na stopu ali zaprtju čez EMA20, pravila -5 % teden/-10 % pavza/-20 % stop.
Mean reversion: ETH 4h, Bollinger(20,2)+RSI14 (30/70), 50 % kapitala kot marža, izhod na sredinski črti ali po 30 svečah; likvidacija = izguba marže.
Funding carry: 50 % kapitala spot ETH long + short perp enake velikosti; vrednost v USD stabilna, donos je zbrani funding.
Grid: statična mreža ±15 % okoli začetne cene, 20 nivojev, brez vzvoda.
Znotraj sveče je zaporedje high/low neznano; stopi so izpolnjeni točno na ceni stopa. Pretekli rezultati ne zagotavljajo prihodnjih. Šest mesecev je kratko obdobje.